top of page

Kitaplarım

YAZMIŞ OLDUĞUM KİTAPLAR VE YAPILAN YORUMLAR...

Bir Psikoloğun Seyir DefteriI

İkinci Kitabım

psikolog murat sarisoy kitap 3.jpg
psikolog murat sarisoy kitap 5.png

 

Bir Psikologun Seyir Defteri

 

Biz insanlar toplumsal bir varlık olduğumuza göre; nasılsa, bu toplumun ürettiği sorunlarla eninde sonunda mutlaka karşılaşacağız. Yaşayacağımız sorunlar aşağı-yukarı aynı gibi... İşte, Dr. Psikolog Murat Sarısoyun kaleminden, bazı toplumsal sorunların çözümü yönünde, adeta bir Psikologla konuşuyormuş gibi aydınlanacaksınız, yaşadığınız sorunların çözümünde ipuçlarını keyifle okuyarak bulacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 
 
Çocukluk ve Ergenlik  Sorunlarının Çözümünde Bilişsel Davranışçı Grup Terapileri

Ülkemizdeki çocukluk ve ergenlik döneminde bulunan insan sayısı göz önünde bulundurulduğunda, bu sayı milyonlarla ifade edilebilir. Bu genç nüfusun her gün kullandığı ilaç, katıldıkları psikolojik danışma seansları ve benzeri hizmetler ülke bütçesine büyük bir maddi yük getirmektedir. Aynı zamanda bu gençlerin yaşadıkları sorunlar nedeniyle başarısız olmaları, ders ya da yıl tekrarı yapmaları veya okuldan uzaklaşmaları bu maddi yükün katlanarak artmasına sebep olmaktadır. Buna ek olarak bu durumdaki gençlerin yaşadıkları psikolojik sorunlar aile ve sosyal çevrelerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Oysa etkisi kanıtlanmış bir koruyucu ve önleyici grup terapisi uygulamasına dâhil edilmeleri yoluyla, ortaya çıkan maddi ve manevi yük ve sosyal çevreye olan olumsuz etkileri, yüksek oranda azaltılabilir. 

         Okuyacağınız bu kitap Bireysel ve Grup terapileri alanında yaklaşık 25 yıllık bir deneyimi olan Psikolog Dr. Murat Sarisoy tarafından hazırlanmıştır. Profesyonel, amatör uygulamacılar, hem de aileler için grup terapileri yoluyla olası ruhsal sorunların çözümüne yönelik; koruyucu ve önleyici çalışmalar içermektedir.

 

Bir Psikologun Mutlu Yaşam Rehberi

Etki Yayınevinden Yayınlanmış; aldatma, yalan, ilişkiler, evlilik sorunları, bireysel sorunlar üzerine yaşanmış danışan öykülerinden derleyerek yazdığım üçüncü kitabım. Dışarıdan baktığımızda bize benzediğini düşündüğümüz insanların aslında bizlerden ne kadar da farklı olduğunu ve neler yaşatma potansiyeline sahip olduğunu anlatan bu kitabımı; keyif ve heyecan ile severek okuyacağınıza eminim.

Psikolog Dr. Murat SARISOY

 
 
Pilot Adayının Mülakat Rehberi 

Havacılık Psikolojisi konusunda askeri ve sivil havacılık alanlarında deneyimli ve bu alanda binlerce kişi ile mülakat yapmış 25 yıllık Klinik Psikolog; Dr. Murat SARISOY'un kaleminden Yardımcı Pilot adayı ve Lisans Sahibi pilotların CRM ve Pilot Kurul Mülakatlarına hazırlanırken dikkat etmeleri gereken püf noktalarını bir araya getirmiş bir kitap. Pilot adayı olabilmek için geçmeniz gereken yolda yol arkadaşınız olabilmesi amacıyla yazıldı.

Bulutların Üstünde Yaşamlar ''Bir Psikolog'tan Durumsal Farkındalık Öyküleri'' 

Hem durumsal farkındalık ve öz farkındalığa dair öyküler içeren; psikolojiye ilgisi ve sevgisi olan herkesin severek ilgiyle okuyabileceği bir kitap. Aldatma, yalan, ilişkiler, evlilik sorunları, bireysel sorunlar üzerine yaşanmış danışan öykülerinden derleyerek yazdığım beşinci kitabım. Kimsenin göründüğü gibi olmadığını bilen sizlerin, kitap boyunca bu gerçeği en az  bir kaç kez daha hatırlayacağınıza eminim.

Psikolog Dr. Murat SARISOY

Okurla beraber arayıp bulan yazılar... Murat Sarısoy’un kitabında gündelik hayattaki sıradan konuların daha başlıklarına bakarken bize neler söyleyeceğin tahmin etmeye başlıyorum.Her seferinde tahmin ettiğimden bir kaç fazlasıyla karşılaşmak kitabın geri kalan sayfalarına beni yöneltiyor. Kitabın odağını insanlar ve ilişkileri oluşturuyor. Anne-kız, çocuk-ekran, kadın-erkek… Bu konunun sadece psikolojinin alanı olmadığını bilerek okumaya devam ettiğinizde, Murat Sarısoy’un yazıları psikoloji perspektifi ile yetinmeyerek, bütün düşünüşlerin ‘anası’ felsefeye uzanıyor. Cevapları bulmayı okurla beraber gerçekleştirmek isteyen, öğretici olmadan öğrenmeyi sağlayan yazıları severim. Murat Sarısoy’un kitabı böyle yazılardan oluşuyor.

 

Dr. Yankı Yazgan 

 Danışma ve Randevu Hatlarımız:

  • 0 232 464 00 60

  • 0 534 670 23 73

  • 0 554 580 25 10

"

"

bottom of page