top of page

Ben Kimim?

 

Dr. Psikolog Murat SARISOY 1975 yılında doğdu. 1995 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Dr. Psikolog Murat SARISOY, 1 yıl aile ve çocuk psikoloğu olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılında mezun olduğu bölümün Klinik Psikoloji Uzmanlık alanını kazandı. Eğitimi sırasında çocuk ve ergen ve yetişkinlerle çalıştı.

 

Klinik Psikoloji Uzmanlık Eğitimini 2000 yılında "Evlilik İişkileri" konusunda tamamlayan Dr. Psikolog Murat SARISOY, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi, VAN Asker Hastanesi ve Hava Kuvvetlerine bağlı birliklerde personel ve aileleriyle  Klinik psikolog olarak, Ege Üniversitesi Kampüs Polikliniklerinde öğrenci, personel ve aileleriyle Klinik Psikolog olarak çalıştı. Bu merkezlerde bireysel, grup terapi, aile terapileri ve  kişisel gelişim hizmetlerine yoğunlaşan Dr. Psikolog Murat SARISOY diğer bir yandan akademik yaşantısına 2007 yılında E.Ü. Psikolojik Danışmanlık Bölümünde hak ettiği Doktora Yeterlilik ile devam etti. 2011 yılında Dr. Psikolog ünvanını alan Psikolog Dr. Murat SARISOY alanında popüler ve bilimsel çalışmalar yapmakta makaleler yazmaktadır. Dr. Psikolog Murat SARISOY'un yazılarını topladığı "Bir Psikologun Seyir Defteri  ve Çocukluk ve Ergenlik Dönemi Sorunlarında Bilişsel Davranışçı Grup Terapileri', ''Pilot Adayının Mülakat Rehberi'', ''Bulutların Üstünde Yaşamlar'' adlarında Etki Yayınevi'nden çıkan beş adet basılı kitabı da bulunmaktadır. 

 

Türk Psikologlar Derneği ve Türk Psikolojik Danışmanlık Derneği'ne üyeliği bulunan Dr. Psikolog Murat SARISOY alanda yazdığı popüler makaleler, Aile-Çocuk Danışmanlığı ve Evlilik, Aldatma, Boşanma ve Eş Terapileri, Bireysel Bilişsel Davranışçı Terapiler, Panik Atak ve EMDR vb. Duyarsızlaştırma Terapileri  üzerine televizyon programları, Psiko-Onkoloji  (Kanser Psikolojisi) konusundaki bilimsel ve popüler çalışmaları mesleği konusunda ki etik tavrı ile tanınmaktadır. Dr. Psikolog Murat SARISOY aynı zamanda Ege Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneğinde gönüllü olarak sosyal komite başkanlığı da yapmaktadır.

Dr. Psikolog Murat SARISOY bir kız ve iki erkek  üç çocuk babasıdır.

 

Akademik Hayatı

 

1995-E.Ü. Psikoloji Bölümü

2000-E.Ü. Sos.Bil.Ens. Klinik Psikoloji

2007-E.Ü. Sos.Bil.Ens. Doktora Yeterlilik

2011-E.Ü. Sos.Bil.Ens. Doktora Ünvanı

 Danışma ve Randevu Hatlarım:

  • 0 232 464 00 60

  • 0 534 670 23 73

  • 0 554 580 25 10

bottom of page